Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Při zřízení chráněného pracovního místa má zaměstnavatel nárok na příspěvek

18. 8. 2016

V případě, že zaměstnavatel má zájem zaměstnat osobu se zdravotním pojištěním, která však potřebuje přizpůsobit pracovní místo, může zažádat o příspěvek na zřízení tzv. chráněného pracovního místa. Na zřízení přispívá stát a podmínkou je, že zdravotně postižený bude na takovém pracovním místě minimálně 3 roky. Nemusí se však jednat po celou dobu o stejnou osobu.

Zažádat o příspěvek je třeba na kontaktním pracovišti úřadu práce, kam zaměstnavatel spadá. Příspěvek na zřízení chráněného místa je ve dvojí maximální výši.

V případě zaměstnání jedné osoby zdravotně znevýhodněné a osoby s invaliditou I. a II. stupně, je maximální příspěvek 8násobkem průměrné mzdy v 1. až 3. kvartálu předchozího roku. Pro rok 2016 se tedy jedná o 207.224 Kč.

V případě zaměstnání jedné osoby s invaliditou III. stupně je příspěvek až 12násobek zmíněné mzdy, tedy pro letošní rok 310.836 Kč. V reálu však přiznaná výše příspěvku bývá mnohem nižší. Zaměstnavatel musí úřadu doložit, jaké náklady bude se zřízením chráněného místa mít.

O příspěvek je však dobré zažádat ještě před zaměstnáním osoby se zdravotním postižením, v opačném případě může být žádost zamítnuta, protože se předpokládá, že žádné úpravy nebyly třeba.

Větší míře zaměstnávací zdravotně postižených může pomoci i dobrá ekonomická situace

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o