Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Snaha o krácení daní bude trestný čin

24. 3. 2016

Koalice přišla s další zbraní, jak zabránit daňovým únikům. Zpřísnila možnosti daňové optimalizace a už pouhá příprava úmyslného krácení daní bude trestným činem. Opozice byla proti tomuto zpřísnění, protože podle ní se z většiny podnikatelů stanou zločinci, protože pouhý dotaz na daňového poradce o možnostech optimalizace bude trestným činem.

Koalice se brání, že opozice zveličuje a upozorňuje, že se snadněji zamezí karuselovým podvodům a padělaným dokladům už v době jejich přípravy. Na popud výjimek byl upraven. O trestný čin se bude jednat, když škoda překročí hranici půl milionu korun a bude se jednat o organizovanou skupinu. Nemůže se tak stát, že to ohrozí podnikatele, kteří se opravdu zajímají jen o možnosti daňové optimalizace.

Opozice však zdůrazňuje fakt, že příprava krácení daní bude u soudu těžko prokazatelná, státu tedy nic nepřinese, ale křivě obviněným podnikatelům může zlikvidovat živnost.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o