Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Jsou podána první kontrolní hlášení

26. 2. 2016

Do včerejších 14 hodin mělo k finančním úřadům dorazit kolem 300.000 kontrolních hlášení. Finanční úřady jich však evidují kolem 180.000 a v tisících z nich jsou chyby.

Nejčastější chyby se vyskytují ve formátu jako nevyplnění identifikace datové schránky nebo e-mailu v úvodní části formuláře. Chyby se vyskytují také v DIČ odběratele nebo dodavatele. Problém nastává zejména u firem využívající systém, který se automaticky neuktalizuje a těch, které podávají kontrolní hlášení svépomocí. 

Firmy, které kontrolní hlášení v termínu nepodaly, mohou dostat pokutu ve výši 1.000 Kč. Pokud však hlášení dorazí bez vyzvání správce daně, může být pokuta prominuta. Vyšší pokuty hrozí, pokud bude společnost záměrně mařit správu daní.

V případě, že potřebujete s touto novinkou pomoci, kontaktujte odborníky

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o