Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Češi se při odchodu do penze více bojí nedostatku peněz než nemocí

16. 10. 2015

Z nedávného průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti vyplývá, že dvě pětiny z tázaných se obává nedostatku financí, třetina se bojí zdravotních problémů. Období penze se navíc obávají více ženy než muži, jelikož jsou v průběhu kariéry hodnoceny menším příjmem a roky stráví s dětmi.

Větší část populace se bude spoléhat sama na sebe a na to, co si našetřili. Na pomoc dětí a blízké rodiny se bude spoléhat jen pětina Čechů, a stejné množství spoléhá na možnost pomoci od státu.

Dle poloviny tázaných Čechů je nejlepší způsob zabezpečení na důchod vlastnit nemovitost, poté soukromé spoření na penzi v rámci tzv. 3. pilíře – doplňkové penzijní spoření.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o