Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Tržby maloobchodů v srpnu rostly nejpomaleji za celý rok

7. 10. 2015

V jednom z klíčových faktorů ovlivňujících ekonomiku nastalo v srpnu zpomalení růstu. Podle analytiků za to mohou i vysoká srpnová vedra, která způsobili, že se Čechům do obchodů nechtělo. Oproti srpnu roku 2014 se však tržby zvýšili o 3,3 %.

Češi přestali šetřit na potravinách. V době krize toto byl segment, na kterém šetřili nejvíce. Současná dobrá ekonomická situace způsobila, že se Češi přestali omezovat při nákupech jídla.

Segmentem maloobchodu, ve kterém rostou tržby nejvíce, je prodej přes internet. Ten se meziročně zvýšil o 10,2 % a popularita nákupů přes internet roste i mezi segmenty, pro které to dříve bylo nepředstavitelné. Takovýmto segmentem jsou například potraviny. Téměř polovina lidí nákup potravin přes internet vyzkoušela.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o