Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Platy porostou, ale pomaleji

18. 9. 2015

Odbory vyžadují, aby zaměstnanců rostl plat o 5 % ročně po odečtení inflace. Firmy se ale brání, že tento růst je pro ně likvidační. Odboráři tvrdí, že si tento růst budou moci dovolit díky příznivému vývoji ekonomiky. Firmy oponují, že během recese platy nesnižovaly, nemohou tedy teď, když se jim začíná opět dařit, skokově zvyšovat platy.

I podle odborníků není skokové zvedání firem možné. Během krize se společnosti stabilizovali, aby udrželi platy zaměstnanců a nemuseli propouštět, přestali investovat do technologii a rozvoje. Nyní je tedy čas, aby se pustili do modernizace.

Společnosti zároveň dodávají, že mají v plánu při zvedání mezd respektovat inflaci, ale požadovaných 5 % je pro ně v současné době nereálné.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o