Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Kontrolní hlášení od roku 2016

2. 7. 2015

Plátci DPH od roku 2016 budou povinni podávat kromě daňového přiznání také kontrolní hlášení. V tomto hlášení se budou uvádět údaje z vystavených i přijatých daňových dokladů. Údaje, které budou potřeba evidovat, jsou např. DIČ dodavatele nebo datum zdanitelného plnění.

Kontrolní hlášení bude potřeba podávat vždy, pokud se ve zdaňovacím období uskuteční aspoň jedno zdanitelné plnění na území České republiky. Kontrolní hlášení se bude podávat pouze elektronicky a to na elektronickou adresu nebo pomocí datové zprávy.

Kontrolní hlášení nebude muset podávat ten, kdo není plátce DPH nebo identifikované osoby.  Lhůta pro podání kontrolního hlášení bude shodná s termínem podání daňového přiznání s možností prodloužení. 

Jak situace vypadala po jejich zavedení?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o