Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Elektronická evidence tržeb i pro stánkaře

25. 6. 2015

EET se nevyhne ani lidem, kteří se živí stánkovým prodejem – tedy na tržištích, poutích nebo festivalech. Výjimku budou mít pouze ti, kteří budou prodávat produkty, které sami vypěstují nebo vyrobí.

Drobní stánkaři se brání tím, že vydávání účtenek je zbytečná administrativa, která způsobí vytváření front. Podle ministerstva financí je ovšem stánkový prodej obdobný kamenné prodejně, a proto by neměl být z povinnosti elektronické evidence tržeb vyjmut. Jedná se totiž o přímou konkurenci.

Dotknout by se stánkařů měla EET v druhé vlně zavádění. Podle původního plánu tedy někdy v polovině roku 2016. Podnikatelé však nyní vyvíjejí tlak, aby při schválení EET dostali delší čas na její zavedení. Je tedy možné, že se i druhá vlna o několik měsíců posune.

Zavedení se nakonec oddálilo na rok 2017, v dubnu 2016 však návrh prošel Senátem

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o