Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Nákupy přes internet jsou stále rizikem

18.6.2014

Celoroční kontrolní akce České obchodní inspekce opět potvrdila, že nákupy na neznámých nebo neověřených e-shopech představují i v současné době velké riziko poškození spotřebitele. Nepoctivé e-shopy lákají zákazníky na nereálné ceny nebo také na neexistující zboží.

Inspektoři zjistili v průběhu 1296 kontrol porušení povinností v téměř 80 % z nich. Nejčastěji šlo o formální nedostatky, vedle toho ovšem byly odhaleny nekalé obchodní praktiky (ty byly prokázány ve více než 40 % případů). Zjištěno bylo také porušování práv spotřebitele při reklamacích. V roce 2013 bylo za zjištěné nedostatky uloženo 936 pokut v hodnotě přesahující 6 milionů korun.

Česká obchodní inspekce doporučuje zákazníkům, aby si při nákupech v internetových obchodech prověřovali důvěryhodnost prodávajícího, sledovali webové diskuze a při nákupech přes internet v neznámém prostředí neplatili za zboží předem.  

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o