Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Ušetřete za vozový park

12. 4. 2017

Náklady na provoz vozového parku mohou ve finančních rozpočtech podnikatelů hrát nemalou roli. Projděte si pár tipů, jak tyto náklady co nejvíce snížit.

Pojištění celého vozového parku

Výhoda tohoto pojištění spočívá v pojištění všech vozidel za jednotných podmínek. Společnosti se výrazně zjednoduší administrativa a všeobecně je pojištění všech aut dohromady výhodnější než pojištění jednotlivých vozů. Další možností, jak ušetřit na pojištění, je sleva na víceleté smlouvy. Zanedbat se nevyplatí ani každoroční aktualizace pojistných částek na havarijním pojištění.

Pořízení tankovací karty

Existují tankovací karty, které na sebe neváží žádné servisní poplatky ani poplatky za použití v partnerské síti. Tankovací karty také nabízí možnost tankování za plošné ceny. To se vyplatí zejména u dálnic a hlavních tahů, kde do firemních vozů tankujete za stejnou cenu, jako ve zbytku republiky. Rozdíl může být i 7 Kč na litr.

Monitoring vozidel

Další možností jak zefektivnit využívání firemních vozidel je jejich monitoring. Díky GPS je možné sledovat pohyb vozidel a optimalizovat tak náklady na jeho provoz. Můžete také rozlišit soukromé a služební jízdy a sledovat styl jízdy. Monitoring také může evidovat informace o stavu paliva, zatížení náprav nebo teplotě v nákladovém prostoru.

Firemní vozy jsou pro podnikání nezbytností. Proč na nich ale neušetřit, že?

Další možnosti úspory a daňové optimalizace vám nastíní kvalitní účetní firma

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o