Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Výplata daňového přeplatku

31. 3. 2016

Pokud vám v daňovém přiznání vyšlo, že vám vznikl daňový přeplatek, nezapomeňte o jeho zaslání požádat a uvést potřebné údaje. Daňový přeplatek vzniká tehdy, když poplatník zaplatil vyšší daňové zálohy než je jeho daňová povinnost.

Správce daně přeplatky vrací pouze na účty u něj evidované (musí se shodovat s tím vyplněným v daňovém přiznání). V případě neregistrovaných (například fyzických osob, které nepodnikají), bude přeplatek poslaný na účet uvedený v žádosti.

Zaměstnancům, kterým je daňové přiznání pracováváno v zaměstnání standardně bývá přeplatek poslaný zároveň s výplatou a zaměstnavatel pak konečnou částku vyfakturuje finančnímu úřadu.

Jaké jsou termíny pro danové přiznání?

 

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Plnění programového prohlášení - co už je rozpracované?

27. 10. 2018 Součástí programového prohlášení vlády byla například úprava DPH, změny v dani z příjmu nebo změny v systému důchodů. Jaké změny jsou již schválené, rozpracované a na kter…

Zálohy na zdravotní a sociální pojištění rekordně vzrostou

23. 10. 2018 Jako každý rok dojde od ledna k úpravě minimální výše záloh na zdravotní a sociální pojištění pro OSVČ. V důsledku výrazného růstu průměrné mzdy bude toto navýšen…

Archiv novinek »

© 2021 TIGRA s.r.o