Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

V roce 2018 se zvýší všechny důchody

8. 12. 2017

K 1. lednu se základní výměra důchodů zvyšuje o 150 Kč. ČSSZ provede zvýšení u všech 3,5 milionu důchodů automaticky. Příjemci důchodu o tom budou informováni od poloviny prosince do poloviny ledna. Oznámení proběhne běžnou dopisní zásilkou na adresu udanou ČSSZ.

Základní výměra důchodů se zvýší z 2.550 Kč na 2.700 Kč. Procentní výměra důchodu, která je závislá na dosahovaných příjmech a době důchodového pojištění, se zvýší o 3,5 %.

Pokud například v letošním roce byl pobírán důchod 11.000 Kč měsíčně, tvořila jej 2.550 korunami základní výměra a 8.450 korunami procentní výměra. Od ledna bude výše 2.700 Kč + 8.746 Kč (8.450x1,035) = 11.446 Kč.

Valorizace se týká nejen starobních, invalidních, vdovských, vdoveckých a sirotčích důchodů, ale i odškodnění za pracovní úraz nebo nemoc z povolání. To je přiznáno těm zaměstnancům (případně jejich pozůstalým), kteří kvůli pracovnímu úrazu museli přejít na méně ohodnocenou práci, jsou v invalidním důchodu nebo přišli vinou pracovního úrazu o život. Částka, která je zaměstnancům vyplácena, je rozdílem mezi původní a současnou mzdou. Renta je zaměstnancům vyplácena nejdéle do měsíce, do kterého zaměstnanec nastoupí (případně měl nastoupit) do starobního důchodu. I tato částka je od ledna navýšena o 3,5 %.

Kromě důchodů se zvýší i náhrada mzdy a nemocenská.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Tigra will not play Fool's Day jokes on you

April 1st, the day of feared accounting deadlines is here. How did your accounting company handle the closing date? Did it play a Fool's Day joke on you? If you are not sure about its services, change it! Do not hesitate to contact Tigra, a company that connects serious approach and more than 20…

Custom Solutions Tailored to Our Clients' Needs

Tigra always tries to fully respect its client's wishes, requirements and customs. Together, we can find a solution that will be precisely tailored to the needs of your company - from book keeping, which will be fully in our competence, to book keeping at our client's site. Let Tigra tailor a…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o