Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

V roce 2018 se zvýší všechny důchody

8. 12. 2017

K 1. lednu se základní výměra důchodů zvyšuje o 150 Kč. ČSSZ provede zvýšení u všech 3,5 milionu důchodů automaticky. Příjemci důchodu o tom budou informováni od poloviny prosince do poloviny ledna. Oznámení proběhne běžnou dopisní zásilkou na adresu udanou ČSSZ.

Základní výměra důchodů se zvýší z 2.550 Kč na 2.700 Kč. Procentní výměra důchodu, která je závislá na dosahovaných příjmech a době důchodového pojištění, se zvýší o 3,5 %.

Pokud například v letošním roce byl pobírán důchod 11.000 Kč měsíčně, tvořila jej 2.550 korunami základní výměra a 8.450 korunami procentní výměra. Od ledna bude výše 2.700 Kč + 8.746 Kč (8.450x1,035) = 11.446 Kč.

Valorizace se týká nejen starobních, invalidních, vdovských, vdoveckých a sirotčích důchodů, ale i odškodnění za pracovní úraz nebo nemoc z povolání. To je přiznáno těm zaměstnancům (případně jejich pozůstalým), kteří kvůli pracovnímu úrazu museli přejít na méně ohodnocenou práci, jsou v invalidním důchodu nebo přišli vinou pracovního úrazu o život. Částka, která je zaměstnancům vyplácena, je rozdílem mezi původní a současnou mzdou. Renta je zaměstnancům vyplácena nejdéle do měsíce, do kterého zaměstnanec nastoupí (případně měl nastoupit) do starobního důchodu. I tato částka je od ledna navýšena o 3,5 %.

Kromě důchodů se zvýší i náhrada mzdy a nemocenská.

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Maßgeschneiderte Lösung für Kunden

Die Gesellschaft Tigra bemüht sich immer, die Kundenwünsche und Anforderungen sowie ihre Gewohnheiten zu berücksichtigen. Zusammen können wir also eine maßgeschneiderte Lösung für Ihre Gesellschaft ausdenken – von der Buchhaltung, die voll in unserer…

Hochwertige Software - Grundlage

Die Gesellschaft Tigra benutzt nur hochwertige und lizenzierte Software und System mit Cloud, so dass alles online gelöst wird und überall zugänglich ist. Diese Lösung ist trotzdem sehr sicher, weil es dabei eine ähnliche Verschlüsselung wie bei Banksystemen genutzt…

Archiv novinek »

© 2016 TIGRA s.r.o