Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Které benefity nyní nejvíce lákají

30. 7. 2018

Bez firemních benefitů se dnes zaměstnanci hledají těžko. Některé dříve avizované výhody, jako třeba občerstvení na pracovišti, dnes zaměstnanci berou jako samozřejmost. Příliš netáhnou ani firemní večírky nebo příspěvky na kulturní vyžití. Tyto benefity patří mezi nejvíce nabízené a zmiňované firmami, pro zaměstnance však lákadlo nepředstavují. Žádané ze strany zaměstnanců jsou služební auta nebo mobily, 13. platy a stálicemi mezi benefity stravenky.

V dělnickém prostředí se nyní začínají prosazovat výhody dříve typické pro kancelářské profese. Příkladem jsou jazykové kurzy, firemní vzdělávání nebo sick days. Popularita stoupá také firemním školkám a pružné pracovní době. Vzhledem k nedostatku pracovních sil, stoupá také dojezdnost zaměstnanců do práce. Mezi žádané benefity je tedy příspěvek na dopravu nebo bydlení.

Obliba také roste kupónům, které můžou zaměstnanci využít na sport, wellness nebo gurmánský zážitek. Jedná se o benefitní programy (podobné kafeterii), kam zaměstnanci střádají body, které potom směňují za vybrané zážitky. Firem, kde lze takto benefity čerpat je stále více a patří mezi ně i Slevomat.

Pokud si tedy firmy chtějí udržet stávající zaměstnance, nebo najít nové, musí zapojit kreativitu a nabízet více než občerstvení. Akutní nedostatek pracovních sil tak neustále posiluje pozici zaměstnanců. Podle analytiků je současná česká ekonomika na svém maximu, uvidíme tedy, zda a kdy se situace změní.

Jak je to s daňovou uznatelností vzdělávání zaměstnanců

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Kolik může zaměstnavatel srazit ze mzdy na úhradu dluhu?

13. 8. 2018 V průběhu pracovního poměru se může stát, že zaměstnanec bude dlužit svému zaměstnavateli peníze. Ať už si je od něj půjčí z důvodu výhodnějších podmínek, než u bankovních institucí, nebo mu svým kon…

Vyplatí se zkrácení týdenní pracovní doby?

6. 8. 2018 Odbory navrhují, aby v průběhu následujících čtyř let byla zkrácena týdenní pracovní doba na 37,5 hodin. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanci budou v práci o půl hodiny denně méně. Odbory si od tohoto kroku…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: