Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Zaměstnanci v práci stále více zahálí

2. 7. 2018

Společnost trueconneXion se již devátým rokem zabývá analýzou chování zaměstnanců na administrativních pozicích na pracovišti. Podle její aplikace AuditPro stráví tito zaměstnanci v průměru 65 minut denně mimopracovní činností. Mimopracovní činností je sledování sociálních sítí, online nakupování, soukromé hovory nebo brouzdáním po zpravodajských portálech na mobilním telefonu nebo firemním počítači.

65 minut denně představuje jeden měsíc práce ročně. Průměrné náklady pro firmu činí 3.995 Kč měsíčně a necelých 48.000 Kč ročně. Doba věnovaná mimopracovní činnosti se přitom rok od roku zvyšuje. Tím samozřejmě zároveň s rostoucími mzdami stoupají i náklady zaměstnavatelů.

Informace jsou získávány díky monitoringu, který je možný i přes platnost GDPR. K monitoringu však musí být oprávněný zájem, např. zabezpečení dat nebo kontrola firemních prostředků. Je tedy možné sledovat, jaké aplikace a typy souborů jsou na firemních zařízeních prohlíženy. Firmy se tak chrání před stahováním nelegálních nebo zavirovaných souborů. Obsah souborů však monitorovat není možné. Z právního hlediska by se jednalo o značný zásah do soukromí zaměstnanců, který není z hlediska prevence nutný.

Firmy mohou některé stránky a aplikace na firemních zařízeních blokovat. Zaměstnanci si někdy na toto omezení stěžují, ale s ohledem na stále rostoucí mzdy a sílící pozici zaměstnanců na trhu práce se není čemu divit.

Pracovali by zaměstnanci efektivněji na částečný úvazek, po kterém často volají

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

České domácnosti za posledních deset let výrazně bohatnou

17. 9. 2018 Hospodářská krize naučila Čechy ukládat peníze. Od roku 2008 vzrostlo čisté jmění domácností o 38 % na téměř 11 bilionů korun. Čisté jmění domácností je tvořeno rozdílem mezi celkovou…

Finanční správa vydala méně zajišťovacích příkazů

12. 9. 2018 Podle šéfa Generálního finančního ředitelství postupně klesají daňové úniky. Zatímco v roce 2015 objem úniků na dani z přidané hodnoty byl 66 miliard, v letošním roce se odhaduje na 43…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: