Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Podejte daňové přiznání do 10. dubna bez sankcí

6. 4. 2018

Přestože řádný termín pro podání daňového přiznání pominul 3. dubna, opozdilci mají ještě několik dní. Pokud daňové přiznání na finanční úřad doputuje do 10. dubna, nemusí platit žádné sankce. Ze zákona je totiž stanovena ochranná lhůta 5 pracovních dní, během kterých jsou finanční úřady benevolentní.

Pokud by však ani do 10. dubna daňové přiznání nebylo podané, naskakují opozdilcům penále. Sankce jsou 0,05 % ze zaplacené daně, případně 0,01 % z daňové ztráty. Maximální sankce je 5 % ze zaplacené daně nebo 300.000 Kč. Minimální pokuta je naopak 500 Kč.

Sankce hrozí i za nezaplacení vypočtené daně. Úrok z prodlení naskakuje 10. dubna a jeho aktuální výše je 14,75 % za rok. Úrok je tvořený aktuální repo sazbou České národní banky navýšenou o 14 procentních bodů.

Naopak někteří mají na podání daňového přiznání ještě dostatek času. Pokud využívají služby daňového poradce, platí pro ně jako poslední termín podání 2. července. Aby však daňový poradce přiznání za subjekt mohl podat, musela k finančnímu úřadu dorazit do 3. dubna příslušná plná moc.

V řádném termínu bylo podáno 1,9 milionu daňových přiznání, z toho 1,63 milionu od fyzických osob a 260 tisíc od právnických osob. V poslední den řádného termínu, tedy 3. dubna přijala finanční správa 160 tisíc přiznání. Elektronické podání využilo 90 % právnických osob a 16 % fyzických osob. Čísla ovlivnil fakt, že majitelé datové schránky mají povinnost podat daňové přiznání elektronicky.

Dali jste si pozor na nejčastější chyby v daňovém přiznání

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Podmínky pro odchod do důchodu v roce 2018

19. 4. 2018 V roce 2018 může odejít do starobního důchodu zaměstnanec, který se účastnil důchodového pojištění minimálně 34 let a dosáhnul důchodového věku. Zaměstnanec ovšem po dosažení těchto podmí…

Podíl Čechů ohrožených chudobou klesá

11. 4. 2018 Přestože česká ekonomika roste, existuje určité procento lidí, kteří si nemohou dovolit jet na týdenní dovolenou, výdaj ve výši 10.000 Kč by pro ně byl neúnosný nebo jsou dokonce pod hranicí pří…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: