Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Jaké nakonec budou platy českých řidičů v zahraničí?

8. 3. 2018

Evropská Unie plánuje novelu směrnice, dle které by vysílaní zaměstnanci do zahraničí museli dostávat minimální mzdu platnou v dané zemi. Nevole se zvedla zejména u zaměstnavatelů dálkových řidičů. Nakonec však dálková kamionová doprava nebude součástí této novely. Česká republika byla jedním z dlouhodobých zastánců vyjmutí tohoto odvětví ze směrnice.

O schválení směrnice se jedná od března 2016. Evropská Unie se snaží učinit podmínky pro zaměstnance v jiných zemích více spravedlivé. Dohoda o vyjmutí mezinárodní kamionové dopravy je prozatímní, konečná podoba novely směrnice by měla být známá v průběhu první poloviny letošního roku. Novela byla původně určená zejména pro zaměstnance ve stavebnictví. Je možné, že se pro řidiče mezinárodní dopravy, připraví specifická pravidla odrážející reálnou situaci na trhu.

Kromě České republiky usilovaly o vyjmutí mezinárodní dopravy také další státy střední a východní Evropy, Portugalsko nebo Španělsko. Po schválení novely budou mít členské státy dva roky na zavedení do národního práva.

V Německu nebo ve Francii již nyní platí vlastní směrnice ohledně mezinárodní dopravy. Například řidiči jezdící přes Německo musí dostávat německou minimální mzdu. Existují již i případy, kdy řidiči rozdíl na mzdě vysoudili. 

Jaká je zaručená mzda v České republice?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Využívat děr v zákoně za účelem snížení daní bude složitější

15. 3. 2018 Ministři financí členských zemí Evropské Unie se shodli na novele směrnice, podle které by daňoví zprostředkovatelé firem s přeshraničním působením museli informovat úřady o plánech firem na snižov…

Jaké nakonec budou platy českých řidičů v zahraničí?

8. 3. 2018 Evropská Unie plánuje novelu směrnice, dle které by vysílaní zaměstnanci do zahraničí museli dostávat minimální mzdu platnou v dané zemi. Nevole se zvedla zejména u zaměstnavatelů dálkových…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: