Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Jaké nakonec budou platy českých řidičů v zahraničí?

8. 3. 2018

Evropská Unie plánuje novelu směrnice, dle které by vysílaní zaměstnanci do zahraničí museli dostávat minimální mzdu platnou v dané zemi. Nevole se zvedla zejména u zaměstnavatelů dálkových řidičů. Nakonec však dálková kamionová doprava nebude součástí této novely. Česká republika byla jedním z dlouhodobých zastánců vyjmutí tohoto odvětví ze směrnice.

O schválení směrnice se jedná od března 2016. Evropská Unie se snaží učinit podmínky pro zaměstnance v jiných zemích více spravedlivé. Dohoda o vyjmutí mezinárodní kamionové dopravy je prozatímní, konečná podoba novely směrnice by měla být známá v průběhu první poloviny letošního roku. Novela byla původně určená zejména pro zaměstnance ve stavebnictví. Je možné, že se pro řidiče mezinárodní dopravy, připraví specifická pravidla odrážející reálnou situaci na trhu.

Kromě České republiky usilovaly o vyjmutí mezinárodní dopravy také další státy střední a východní Evropy, Portugalsko nebo Španělsko. Po schválení novely budou mít členské státy dva roky na zavedení do národního práva.

V Německu nebo ve Francii již nyní platí vlastní směrnice ohledně mezinárodní dopravy. Například řidiči jezdící přes Německo musí dostávat německou minimální mzdu. Existují již i případy, kdy řidiči rozdíl na mzdě vysoudili. 

Jaká je zaručená mzda v České republice?

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Projekt e-neschopenek možná bude odložen

19. 6. 2018 Již od ledna roku 2019 měly být používány elektronické neschopenky. Podle MPSV není však zavedení reálné, proto vláda schválila odložení projektu do roku 2021. Návrh nyní musí…

Dosáhnout na hypotéku bude opět obtížnější

12. 6. 2018 Česká národní banka se rozhodla sáhnout k dalšímu zpřísnění podmínek pro získání hypotéky. Měsíční splátka hypotéky by neměla přesáhnout 45 % měsíčn…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: