Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Spokojenost Čechů s životní úrovní roste

29. 1. 2018

Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění je se svou životní úrovní spokojeno 51 % Čechů. 7 % lidí ji považuje za velmi dobrou, 44 % za spíše dobrou. Ani spokojenost, ale ani nespokojenost cití 35 % dotázaných. Naopak 2 % lidí vidí svoji životní úroveň jako velmi špatnou a 12 % dotázaných ji hodnotí jako spíše špatnou. V průběhu konce roku 2017 se spokojenost s životní úrovní výrazně neměnila. Většinou nejsou se svoji životní úrovní spokojeni důchodci, nezaměstnaní a dělníci.

V meziročním porovnání jsou ale Češi spokojenější. Podle analytiků se i do této oblasti promítá rostoucí tuzemská ekonomika. Díky rostoucím mzdám si mohou občané dovolit více utrácet, což se také projevuje v rostoucích tržbách maloobchodů - o 7,8 %.

Češi také více věří české ekonomice. 45 % dotázaných ji hodnotilo kladně, což je nejvíce od roku 1999. Spokojenost s českou ekonomikou a životní úrovní jde téměř ruku v ruce. Lidé, kteří jsou se svojí životní úrovní spokojení jsou také optimističtí ohledně ekonomické situace. Průzkumu se účastnila tisícovka občanů starších 15 let.

Hledáte účetní firmu? Kontaktujte odborníky

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

Více než 850.000 lidí je v exekuci

21. 2. 2018 Téměř každý desátý obyvatel České republiky, který je starší 15 let, je zatížen exekucí. V roce 2017 přibylo dalších 31 tisíc exekucí. Výjimkou nejsou ani násobn…

Většina rodičů spoří dětem prostřednictvím stavebního spoření

13. 2. 2018 Více než 96 % rodičů by ráda svým dětem pomohla na začátku jejich samostatného života. Většina z nich jako spořící nástroj volí stavební spoření. V průměru mají rodiče v pl…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: