Tigra - účetnictví, personal outsource, software
účetnictví a daňové poradenství účetnictví a daňové poradenství
personal outsourcing personal outsourcing
vývoj software vývoj software

Dny dopravy přinesly e-shopům zisk, již vyhlíží Black Friday

17. 11. 2017

V minulém týdnu většina e-shopů lákala své zákazníky na třídenní akci dopravy zdarma. Podle oficiálních zdrojů portálu Heureka.cz, který projekt zaštiťoval, utržilo 1.400 zúčastněných e-shopů více než 590 milionů korun. Zákazníci celkem uskutečnili 427 tisíc objednávek.

Lidé na nákladech na dopravu ušetřili 34 milionů korun. Akce byla oproti loňsku prodloužena na tři dny. Pořadatelé chtěli dát zákazníkům více času na rozmyšlenou, aby se necítili pod tlakem. E-shopům se v průměru zvedla tržba o polovinu (při porovnání se stejným obdobím předešlého týdne). Některým e-shopům se však tržba zvýšila i o 300 %. Zákazníci nejvíce objednávali večer mezi osmou a desátou hodinou.

Úspěch akce je dalším důkazem silné české ekonomiky. Češi jsou ohledně dalšího ekonomického vývoje optimističtí, a proto se nebojí utrácet. I z toho důvodu provozovatelé e-shopů očekávají při nákupu vánočních dárků žně.

Vánoční nákupy v nejvyšší míře začnou v příštím týdnu tzv. Black Friday. V USA obchody v tento den nabízí rekordní slevy a odstartují tak vánoční prodeje. Slevy jsou jak na zboží v kamenncýh obchodech i e-shopech. O desítky procent je zlevněno žádané zboží, o které se zákazníci mnohdy doslova rvou.

V Česku se sice termín Black Friday zabydlel, tomu americkému se však podobá jen okrajově. Někteří čeští obchodníci označují za “black friday” každou větší slevovou akci a o avizované desítky procent zlevní většinou neatraktivní zboží, na které se práší ve skladech. Přesto se prodeje během této akce téměř vyrovnají povánočním výprodejům.

Ani během těchto akcí nebudou e-shopy vyjmuty z povinnosti EET

« zpět

RYCHLÝ KONTAKT:

NOVINKY:

OECD Česku radí zvýšit nepřímé daně

16. 7. 2018 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj dala České republice doporučení, pro zlepšení hospodářského vývoje. Ze zprávy OECD vyplývá, že se Česko potýká se stárnut…

Za prohřešky vůči EET již byly uděleny pokuty za téměř 100 milionů korun

12. 7. 2018 V červnu padla dosud nejvyšší pokuta za porušení povinností ohledně elektronické evidence tržeb. Pražskému podnikateli v oboru gastronomie byla udělena pokuta ve výši 270.000 Kč za vydávání…

Archiv novinek »

ZASÍLAT NEWSLETTER: